Změna ceníků od 1.10.2022

Krásný den všem,

dnes jsem tu s informací, kterou bych nerada, aby zapadla. Od 1.10.2022 se na našem sortimentu mění ceníky. Díky zdražování a rostoucí inflaci, musíme i my zvednout konečné ceny, neb v opačném případě by už výroba v České republice nedávála smysl. Zdražují se nám dodavatelské ceny, ceny za přepravu zboží a materiálů k nám a také ceny energií. Jsme na začátku topné sezóny. A to jsou jen původci všech událostí, které vedou ke zdražování. Co je na vině, neřešíme. Dějí se věci, děje se jich za poslední dva roky neskutečný množství a těžko se komentují jednotlivé z nich. Výsledky ale všichni vidíme. Informace jsme předem odeslali každému z vás, který je u nás registrovaný na rozesílku. 

Jak se tedy změní ceny?

Ceny se změní o 20 až 25 %. To znamená, že například u legín s traky zvedneme cenu o cca 99,8 Kč.

Kvalita za dobrou cenu? Kvalita za odpovídající cenu

Víte, že naše výrobky šijeme z prémiových úpletů.

Ať už se jedná o žebrované kousky, teplákoviny, organické úplety nebo interlocky. Máme na skladech nádherné látky, které čekají na svoji sezónu a kolekci a všechny jsou organické, všechny až na vyjímky, mají certifikace GOTS. Všechny látky jsme nechali otestovat a získali jsme osvědčení i ve Státním zkušebním ústavě, protože látky, které se dají pořídit na našem trhu od dealerů (rozuměj prostředník mezi výrobcem, který prodává látky po kamionech a konečným zákazníkem, který ty látky třeba po kamionech aktuálně nakoupit nemůže nebo nechce) jsou certifikované Oeko Texem, ale často jen jako Standard 100 ve třídě dvě. Což pro miminka nestačí. Látky pro miminko musí mít třídu jedna, což je akceptovatelné v naší republice jako dostatečná certifikace. Nebo musí mít jiné osvědčení, že splňují vyhlášku č. 84/2001 Sb. o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti do 3 let věku.

Aby jsme měli jistotu, že prodáváme všechny výrobky naprosto bezpečné pro malé miminka a děti, musíme je nechat testovat v laboratoři na těžké kovy, otěry, vyluhovací zkoušky a nebezpečné chemikálie. Pro představu je tohle náklad ve výši cca 5000 Kč na jednu látku a barvu. Pokud necháte testovat více barev od jednoho materiálu, tak ty jednorázové náklady hodně narostou. Každý materiál se zkouší zvlášť.  Navíc nikdy není jistota, že vám vzorky projdou. Je to věda. 

Náklady spojené s dodatečným testováním bychom jistě mohli snížit, tím, že koupíme jiné certifikované úplety. Jenže ty zase nemají GOTS. A vy víte, pokud už jste u nás nakoupili, že naše úplety jsou prostě kvalitou naprosto nesrovnatelné. Drží tvar, nežmolkují, navytahují se, nesmrdí, jsou naprosto jemné i po stém vyprání. Můžete je darovat další mamince ve vaší rodině jako naprosto perfektní stav. Můžete je prodat a získat část z pořizovací ceny zpět. Čepice se nosí dvě až tři sezóny.  Proto nechceme jít cestou snižování kvality. Už jsme zkusili jiné úplety dostupné na trhu.

Ty naše prostě vyhrávají.

Návrh bez názvu_7 

Každý kousek je vyroben v České republice, českými ženami a českými muži. Není nic, co bychom nechali vyrábět daleko v Asii. I když by to jistě velmi snížilo náklady a zisk by byl větší. Ale to nechceme. Věříme, že bychom měli mít výrobu v Česku, živit české lidi. Dávat jim práci a pomáhat naší ekonomice. Protože u nás zase nakupují čeští zákazníci. 

Věříme, že i tak nám zůstanete věrní a pochopíte naše důvody.