Vánoční dárek pro miminko a batole, poradíme

photo_2022-11-17_21-04-34

Vánoční čas se blíží a nákupní horečka se pomalu ale jistě začíná vkrádat i k nám. K nám myslím na dílnu a také domů. Přeci jen jsme rodiče čtyř holčiček a tak už minimálně dva měsíce posloucháme různé tužby a přání. Starší už zhruba vědí co by chtěli. Ale ty mladší si sami zatím neřeknou. Letos budeme mít pod stromečkem opět dvě mláďata. Margaretu, které budou 3 roky a Rozárku, která letos bude mít už druhé Vánoce ale je stále mimino. Má teprve rok a kousek.

U nás doma slavíme Vánoce s batoletem nebo miminkem snad každý rok. Nepamatuji rok, kdy bychom neměli pod borovicí nějaké mimino. A tak každý rok řešíme dárky pro ty nejmenší. A samozřejmě víme, že prarodiče řeší dárky pro mimina úplně stejně jako my, mnohdy s větší panikou a zoufalostí. A co teprve strejdové, rodiná přízeň nebo kamarádi. Každý rok zoufale píší něco ve stylu, "co jim máme koupit? Co jim dát?" 

No. Chápeme vás. A soucítíme. Když člověk neví co a jak udělá radost nebo co se hodí, je to pak střílení na slepo. Dárky pro mimináče se kupují fakt strašně naprd. Ale jde to. Pár typů pro vás máme.

Pojďme se na to podívat.

 

Tipy na Vánoční dárky pro miminka našeho sortimentu

 

1.Tip pro miminko 0 - 1 rok -  Overálek z bio bavlny s pěkným potiskem

Z naší nabídky bychom jednoznačně doporučily overálek pro miminko. A to i pokud kupujete miminku dárek jako maminka, tatínek nebo třeba pokud jste babička či kamarádka. Pěkný overálek obdarovanou rodinu vždy potěší. A ještě lépe, pokud vyberete hezký potisk. Z našeho sortimentu je jednoznačně nejoblíbenější overálek na zip ve vzoru Medvídci na káru. Nebo Lístky. Gender neutrální je tisk s kostkou. 

Pokud máte strach z velikosti, doporučujeme kupovat výrazně větší, než jaké je miminko. Jako dárek je to lepší. Maminka totiž bude nejspíš mít aktuální výbavičku už dávno nakoupenou. Jsme rády připravené. Proto je lepší, když koupíte rovnou velikost nebo dvě navíc. Pokud má maminka novorozence, kupte třeba rovnou velikost 6 - 9 měsíců. Bude vám vděčná. 

Vánoční dárek pro miminko - overálek s krásným potiskem Listky_IK_111022-14_websize Vánoční dárek pro miminko - overálek s krásným potiskem

 

2. Tip pro miminko 0 - 1 rok - Legíny s traky a vysokým pasem

Druhý nejkrásnější dárek jsou naše legínky s traky. Doporučujeme je jednoznačně jako Top kousek, který potěší a zahřeje u srdíčka. Pokud budete kupovat dárek pro čerstvou maminku nebo pro maminku co má malé miminko, je tohle skvělá volba. 

Opět se velmi využíjí, jsou krásné, efektní a tak slušivé. Vysoký pás je jednoznačně nejlepší pro miminka malinká, co ještě dost leží a nebo se učí lézt či na kolínka. Pro běhající děti už jsou zase lepší legíny s gumou v pase.

Legíny s traky vysoký pas 7490 (5) Legíny s traky vysoký pas 7490  zezadu Legíny s traky vysoký pas 7490 (8)

 

3. Tip pro miminko 0 - 1 rok -  Capáčky na nožičky 

Vánoční dárek číslo tři z našeho sortimentu jsou jednoznačně capáčky, které zateplí nožičky. Což je pro malé miminko hodně důležité a teď, když nastává zima a my bohužel méně topíme, je důležité mít nějaké teplé botičky. Capáčky jsou látkové, uvnotř flísové nebo beránkové. Jsou vhodné pro miminko cca do roku nebo roku a půl. Záleží jak rychle se prcek hrne do chůze. Na doma je lepší mít capáčky na nožičkách permanentně. Kromě spinkání. To je sundávejte. 

Dárek doporučujeme opět opatřit s menší rezervou. Pokud si nebudete jisti, napište nám a poradíme s velikostí.

Capáčky s fleecem 7433 Mist (3) TREEHOUSE-137_websize 7511 Capáčky Stone (4)

 

V podstatě se dá říct, že pokud vyberete i čepičku a slintáček, nebo kombinaci botičky, čepička a slintáček, neudeláte chybu. Rozhodně oblíbené jsou kombinace čepička Ribb a slintáček nebo nákrčník. To je zase pro ty větší.

 

A co tipy mimo náš sortiment?

Co jsme vybírali dětem v takto malinkém věku my? V podstatě se dá říct, že naše děti jako miminka od nás většinou dostávají něco, co se dá sníst. Nebo minimálně ochutnávat. Takže to byly v první řadě kapsičky Ovocňák. To milovala naše Sofinka. Když byla malinkatá, tak to byl Hit. Poté bych se zaměřila na dárky dle kategorií.

 

1. Tip na vánoční dárek pro miminko 0 - 3 měsíce - Montessori závěsný kolotoč Munari

Munari je rozhodně hračka, kterou doporučuji koupit, pokud nemáte nápad, nezaujaly vás různá hrací prdítka a šklebítka. Munari kolotoč nevypadá nějak extra krásně a lákavě, ale dítě s ním bude rozhodně spokojenější než s nějakou pískací plastovou vymyšleností.

Munari je sestaven tak, aby zaujal miminko právě v tomto nízkém věku. Pomáhá mu zaostřit na předmět a poznávat pohyb a věci již v takto nízkém věku. Pokud chcete vědět víc, koukněte třeba na tento článek.

Tento Mobile u nás prodává firma MIMIMO.

Fotografie by MIMIMO

2346_munari-zavesny-pozorovaci-montessori-mobil-mimino-1