Milkypads - malý produkt, velký krok

První článek do blogu naší malé dílny je tu.

Říkala jsem si, že když vám píšu informace vždy na homepage a pak je smažu a kolikrát je to škoda. Protože byste si třeba chtěli přečíst, co se u nás děje a dělo a není kde. Proto jsem dnes udělala CTR + C a CTRL + V a vložila článek i sem, kde se neztratí. A když se vám to bude líbit, můžeme pokračovat.

Dnes pro vás otevíráme náš nový malinký produkt, který je ale pro nás velmi důležitý.

 

Milkypads 

Tedy látkové vložky do podprsenky, vyrábíme v naší dílně od A do Z a jsou vedlejším produktem  dětského oblečení. Stříháme je z kousků, které zbývají a nemají využití. Druhý materiál, který používáme také stále ve výrobě je bambusové froté. I to nám zůstává v kouscích nevyužitelných a proto i tyto kusy najdou svůj účel. Látkové vložky nebo utěráčky jsem chtěla dělat už dlouho. Vlastně od samého začátku výroby. Dávaly mi smysl a věděla jsem, že je třeba recyklovat zbytky a snažit se je využívat opravdu dusledně. Nechtěla jsem vytvářet odpad navíc a kolikrát ty kousky byly tak skvělé. Ty obrázky se nedaly jen tak vyhodit. Bylo mi to líto.

Ale uplynul nějaký čas. Tedy přesně rok od této myšlenky. Myšlenky totiž musí občas nejen uzrát, ale musí uzrát i čas a musí se vytvořit podmínky k tomu, aby ty myšlenky mohly také jednou žít.

Já jsem se naučila při výrobě vašeho oblečení jedno důležité - "nespěchej na to". Není totiž kam spěchat. Často jsem se přistihla u toho, že chci nějaký produkt zavést, ale nemám k tomu podmínky. Neměl by ho kdo dělat a ve výsledku by způsobil zdržení naší hlavní činnosti. A já přišla na to, že někdy je prostě lepší počkat.

A teď, po roce přišel správný čas. Kousků je hodně. Vytvořila jsem prostror na skladování a způsob zpracování. Už vím i kdy je optimálně dělat a kdo by je měl dělat. Máme dokonce už i ruce, které je budou mít čas šít.

A to bylo podstatné. Vše do sebe dokonale zapadlo.

 

A teď k výrobkům

Milkypads jsme podšili fleecem. Fleec zabrání velkému protečení a vaše prádlo zůstane suché. Ale pozor ženy, fleecové vložky jsou spíše střední verzí zadržujících vložek. Pokud máte velmi silný únik mléka, já měla při prvním dítěti, tak doporučuji na noc zakoupit verzi s PULem. Ty ale my momentálně ještě nemáme v nabídce.

A určitě se ptáte, co je na tom tak převratného. Každý malý produkt, který navíc dokáže ještě více recyklovat části látky, co by se vyhodlly, je velmi důležitý. Nejen pro nás, protože nám pomůže dát více práce ženám švadlenkám, ale také pro planetu. Neskončí totiž ve spalovně nebo v zemi.

Alespoň ne hned ale až potom, co je budete používat a možná je ještě někdo zdědí.

Dáte malým kouskům účel.

Určitě se ptáte, zda si můžete milkypads koupit i když už nekojíte. Ano. Můžete. Původně jsem plánovala šít dvě verze. Bez fleecu a s fleecem, ale ekonomičtější pro výrobu nám zatím vychází mít prozatím jednu verzi. Dvě verze by byly momentálně zmatečné pro výrobu a já bych se musela rozhodnout, zda ušít víc takových a nebo víc takových. A to při zavádění nového produktu není úplně ideální. 

Proto jsme se rozhodli, že prozatím zavedeme tento krásný nový produkt a později třeba přidáme.

 

Moc vám děkuji za přečtení našeho prvního historického blogu.

Budu ráda, když mi zde necháte komentář . 

 

Díky moc

Helena