Legíny s traky umíme teď šít levněji. Juch!

Krásný den moji milí zákazníci.

dnes je 13.12 a já jsem se dostala po několika dnech k zásadní změně ceníku našich produktů. Umíme ušít legíny s traky levněji. To je ta hlavní změna. Nechybí jim nic na kvalitě, nemáme levnější látky, ale přesto to teď dokážeme a já jsem na nás moc hrdá. Chtěla bych vám v dnešním blogu říct, jak se to vůbec dá udělat, aby byl některý výrobek najednou lacinější a přitom to nebyl nějaký zásadní šunt. Abyste trochu nakoukli pod pokličku výroby, mechanismů a počítání.

 

Jak se slevňuje výrobek?

Tak na začátek musím říct, že naše legínky s traky prostě milujete. Jsou naším dlouhodobě nejprodávanějším kouskem a šijeme je stále stejné už více než dva roky. Za tu dobu se změnilo hodně. Když jsme s nimi začali, byla jsem jen já, jeden stroj a Lukáš a šili jsme legíny s traky. Pak přišla dílna, objednávky a systém předobjednávek. A šily jsme legíny s traky. Stále. Pak Covid. Stále jsme šili legíny s traky. A válka na Ukrajině.. To jsme je skoro nešily, nikdo nenakupoval. Bylo to těžký období. Pak přišlo léto, strašná okurkovka a my stále šily legíny s traky. A teď jsou Vánoce a my co? Šijeme je a hooodně moc.

A víte, co se mezi tím vlastně měnilo? Cena. Jasně. Ta se hýbala z 450 Kč na 399 Kč i na 389 Kč a pak na 499 Kč a také na 599 Kč, A co ještě u nás bylo jinak?

 

Hýbe se počet zaměstnanců

Přibývají nám švadleny, které postupně dostávají tyto výrobky více do rukou a teď už je šijí snad i ve snu a poslepu by je taky ušily. Počet švadlen je přitom v textilní výrobě zásadní. Střihače můžeme mít jen jednoho, ale švadlen, které ušijí stejný počet výrobků, jaký střihač nastříhá, musí být násobně víc. Šití je totiž nejpomalejší část výroby a každý kus se skutečně musí vzít do ruky a ušít. Nejde šít nic hromadně jako to třeba jde u stříhání ve vrstvách. Čím více máte švadlen, tím rychleji dokážete určitý počet produktů ušít, tím pádem i prodat a tohle vše zopakovat rychleji. Nebo dokážete naráz ušít víc kusů, než například v jedné osobě.

 

Co dalšího slevňuje výrobek?

Mezi tím upravujeme procesy. Zdokonalujeme se a vychytáváme způsob kompletace, stříhání a následně dokončování. Nedávno přišly obaly. Obaly jste nám pohanili, že zvednou cenu. A hle...:-) Je to tu. Další ruce, které by musely neustále žehlit pokrčené legíny nejsou třeba. A my je využili k šití. Takže jsme zase udělali velký pokrok.

To vše jen pro jednu věc, aby se tento produkt stal pro vás dostupný. Aby jste nemuseli čekat na speciální akce, kde si je budete moci dovolit. 

photo_2022-12-13_17-11-25 photo_2022-12-13_17-11-24 (2)