Jak připravit poptávku pro šicí dílnu? Aneb vše, na co byste se měli předem připravit

Naše šicí dílna už nějakou dobu šije zakázky i pro firemní zákazníky. Možná jste o této možnosti nevěděli. Tak je načase, abych o tom trošku více mluvila. Kromě naší vlastní produkce jsme schopni vytvořit prostor na firemní zakázky. To znamená, že naše stroje a úžasné šikovné švadleny propůjčíme také pro váš projekt. Najmutí šicí dílny (tzv práce ve mzdě) je dobrou volbou, pokud máte zájem prodávat vlastní výrobky, ale netroufáte si na vytvoření kompletního zázemí pro výrobu a na zaměstnance. 

Naše šicí dílna je kompletně zařízená a připravená. Máme stroje, prostory i kontakty na dodavatele a dobré cenové podmínky pro odběr materiálů. Pokud tedy toužíte po vlastní autorské kolekci, není nic snazšího, než poptat služby naší šicí dílny.

A protože máte určitě spoustu otázek, rozhodla jsem se sepsat článek, kde se pokusím představit průběh přípravy zakázky od A do Z a třeba i vám pomůžu vyjasnit si, co očekávat a jak formulovat svoje přání. 

 vla

Čím začít? 

Jako první je důležité zjistit, zda šicí dílna má volné kapacity pro šití vaší zakázky. K tomu potřebujeme znát rozsah vaší zakázky. Co to je ten rozsah? Rozsahem je myšlen počet kusů a také náročnost celé zakázky. Jinak dlouho bude šicí dílna šít jednoduchá trička a jinak dlouho těžké dámské zimní kabáty. Doba zpracování zakázky se bude lišit podle toho, co chcete šít.

 

Co po mě dílna bude chtít?

Tak. První kontakt bychom měli. Máte představu, co chcete šít a kolik kusů chcete šít. Pokud jste z oboru, určitě bude dobré, když přiložíte i informace jako:

 • Fotografii hotového výrobku
 • V jakých velikostech budeme tento výrobek šít
 • Z jakých materiálů budeme šít (máte své dodavatele nebo budete chtít materiál od nás)
 • Máte střihovou dokumentaci? Nebo budeme vytvářet střihy od začátku?
 • Budete odebírat pravidelně určité množství po x-kusech, nebo bude počet řízený přímou objednávkou vašeho zákazníka a velikosti budou nahodilé?
 • Jaké etikety pro povinné označení si přejete?
 • V jakém jazyku? (zde to souvisí s tím, kam všude budete prodávat)
 • Jaké logo budete chtít? Z jakého materiálu? Jak velké? 
 • Kam budeme etikety umisťovat?
 • Budete chtít produkty i zabalit? Do čeho?

Pokud tohle všechno budete mít připravené, dokážeme vám udělat cenovou nabídku ihned a také odhadnout dobu dodání zakázky.

 kod LETNIKOD40

Co když nevím a chci pomoci s návrhem?

Ještě nevíte, co chcete ušít ale máte nějakou přibližnou představu? Jste ve fázi promýšlení a chcete vědět možnosti? Co bude vaše zakázka stát a nebo jak dlouho bude trvat? Pak se nebojte napsat. Návrh kolekce, nebo výrobku, je druhé naše největší potěšení a rádi to pro vás uděláme. 

Návrh kolekce, nebo výrobku, probíhá v několika fázích.

 1. Zjistíme vaše představy, potřeby a co by měl produkt splňovat (například letní šaty, chci hodně řasené, nejlépe extra jemný materiál, květinový vzor).
 2. Pokud máte fotky, nápady, vlastní kresby, obrázky k inspiraci, určitě nám je zašlete také.
 3. Jakmile zjistíme, co budeme navrhovat, tak si s vámi ujasníme i pro koho navrhujeme a v jaké cenové relaci se budeme s výsledkem pohybovat. Jedny šaty se dají navrhnout za 500 Kč ale také za 5000 Kč. Vše záleží na tom, jaké zpracování a jak náročné nakonec celé šití bude a jak kvalitní materiály chcete. Jinak bude stát organická bavlna a jinak bavlna bez těchto certifikací.
 4. Pak se pustíme do návrhu.
 5. První návrhy děláme rukou, tužkou nebo na grafickém tabletu. Po vzájemném odsouhlasení začneme se vzorkováním.
 6. Vzorky navrhujeme na několik velikostí v celé range daného produktu, abychom jednotlivé velikosti pak otestovali naživo a upravili je před zahájením samotné výroby. Vše musí sedět.
 7. Následuje kolo zkoušek, úprav a překreslení střihů do podoby, s kterou se pracujeme na šicí dílně (šablony).
 8. Změříme časy stříhání, šití, příprav a balení a výsledné časy nám dají konečný obrázek o tom, jak náročné bude šití, jak dlouho bude trvat stříhání, za jak dlouho jsme schopni zvládnout větší množství a také, kolik vás to bude nakonec stát.

 

Jak velká musí zakázka být?

A teď, jak velká zakázka je pro šicí dílnu vhodná? Na to není úplně odpověď. My vám ušijeme jakoukoliv zakázku, jakou pro nás budete mít. Pokud budete poptávat 30 ks šatů nebo 300 kusů šatů. Neodmítneme vás. S vyšším počtem kusů se bude lišit i cena za kus (čím více kusů, tím nižší cena).

 

A co všechno šijeme?

V naší šicí dílně máme velmi zkušené švadleny, které umí ušít cokoliv. Od jednoduchého trička po složité zipové produkty. Umíme ušít bundy, overaly ale také polštáře. Velmi rádi pro vás připravíme i návrh s vaším vlastním potiskem. Potisk dokonce sami umíme nakreslit a realizovat a nebo poptat oblíbené umělce, kteří potisk nakreslí a pro vás exkluzivně připraví.

Pokud se vám líbí naše produkty a chcete jen vlastní exkluzivní tisk, ale naše střihy. I to je možné. V tomto případě umožňujeme našít i vaše vlastní logo na vnější část výrobku. Do vnitřní části výrobku však vždy umístíme naše logo a označení výrobce.

 

Nebojte se poslat vaši poptávku.

Těšíme se na ni

email: velkoobchod@treehousestudio.cz