Jak navrhnout Best Seller? Příběh legín s kšandami

Moje milované ženy a maminky. 

 

Dnes píšu blog na téma o kterém bych se s vámi chtěla podělit. Naše legíny s traky teprve nedávno oslavily rok a zaslouží si tento článek jako oslavu svých narozenin. I dětem přeci vystrojujeme nádherné oslavy, že? Tak proč ne produktu, který je naším Best Sellerem od prvopočátku a nic se nešije v naší dílně tak moc, jako právě legíny s traky.

kyticky_IK_141221-13_websize (1) kyticky_IK_141221-26_websize puntíky ruzove_IK_141221-12_websize

Fotografie pořídila Ivana Katolická - Brno

Jak vzniká Best seller?

Řekla bych, že celkem nenápadně. Jednoho dne jsem objednala nový materiál, z kterého jsem chtěla zkusit šít. Tou dobou jsem ještě nosila pod srdcem našimalou Rozárku a na světě jsem měla naše tři slečny. Nejmenší Margaretě bylo něco kolo roku a tak byla největším nosičem legín. Napadlo mě ušít z nového materiálu legíny s vysokým nápletem v pase. Měla jsem doma starší punčochy a tak jsem "okopírovala" zadnici kalhot a nasadila na ně vysoký pás. 

Střih seděl super. Ale po vyprání legíny začaly sjíždět a nakonec se úpletovina povolila tolik, že Margareta by se do nich vešla ještě jednou. Přemýšlela jsem. Co s tím?

V dílně mi zůstaly menší pásky ze stříhání. Tak jsem je hned vzala, sešila a šla jsem je připevnit k hotovým legínám. No nešlo to. Musela jsem odpárat pas a pak je zároveň přišít. Ale to také nešlo. 

Kdo z vás ženy šije jistě ví, že mnohé levnější domácí stroje nejsou dostatečně silné a nedokáží prošít velké množství vrstev. V tomto případě to bylo pět vrstev úpletu na jednom místě a to moje stroje těžko zvládaly. Nakonec jsem to "nahekovala" jednojehlou (to je stroj, který má pouze jednu jehlu a někdy se mu říká Rovnosteh - tento stroj šije většinou jen jednou nití) i za cenu toho, že to nebylo nějak krásné uvnitř. Ale my ženy si vždycky poradíme, že?

Kdyby před námi stál úkol nacpat krychličku do kulatého obalu, jinak naše děti nebudou mít co jíst, tak to taky zvládneme, že?

Tyhle legíny držely podstatně lépe, než jen legíny s vysokým pasem. Dokonce mě překvapilo, že ani nesjíždějí a Megi měla pěkně zakrytá záda celou dobu. Ale cesta k bestselleru byla ještě zdlouhavá a trnitá a spousta problémů s novým modelem byla před námi.

IMG_3929 IMG_3927 IMG_4470

Neočekávané problémy s výrobou

Jak vznikly tyhle bomba legínky už víte. Taky už víte, proč vlastně mají ty kšandy. Proč je nešijeme tak, jak jsou ale bez kšand. I když si o to čas od času někdo napíše. Co ale ještě nevíte je cesta trnitá, kterou musely projít, než se vyškrábaly na to pomyslné první místo.

Návrh je jedna věc. Ale když jste nezkušená maminka a nezkušená podnikatelka a ještě nezkušená švadlena, tak si zaděláte na spoustu problémů. Tehdy jsme během krátké doby řešili hned několik z nich. Prvním problémem byl váš enormní zájem. Na tento popud jsme si přibrali tehdy pomoc externí švadleny. V jednu dobu jsme šily takto dokonce tři švadleny v domácích podmínkách s domácími stroji.

Nemusím vám říkát, že tohle byl velký průšvih. Ani jedna ze švadlen neměla správné jehly a já je měla správné jen nějakým omylem. První várka legín se tedy celá stačila vyreklamovat, protože žebrovaný úplet nesnese každou jehlu. Správné jehly jsou u šití žebrovaných (ale vlastně jakýchkoliv) materiálů naprostý základ. 

Takže jsme si nic nevidělali, ale naopak jsme šili spoustu kusů znovu. Školné.

Další problémy byly oproti tomuto zcela úsměvné. Například vymyslet postup, kterým se budou moci legíny šít rychle a bez problémů. Nepřekrucovat kšandy, vymyslet jak je uchytit jedním vrzem k tolika vrtsvám. To naštěstí vyřešily až dobré a silné stroje. Také jsme několikrát pozměňovali samotný střih. Ne citelně, ale detaily jsme dolaďovali za pochodu, jak to tak u malých firmiček nebo jednotlivců bývá.

IMG_5155 IMG_5152

Fotografie pořídila Vera Fox Štabrila - Bratislava

Nový model

V letošním roce jsme doplnili rodinu našich legín s kšandami o model s gumou v pase a o model s tlapičkami na nohavicích pro malé miminka.

Nový model s gumou v pase jsem navrhla hlavně proto, aby děti, kterým úplně nesedí vysoký pas, mohly naše legíny nosit taky. On ten pas totiž nesedí opravdu každému dítku. Například hubenější děti v něm zbytečně plavou. Tak je lepší, aby nosili pohodlnější variantu. Zpočátku jsme také řešili několik problémů. Legíny byly nižší a tak jsme upravili pas tak, aby dosahovali pupíku. Kšandy trochu sjížděly, ale ty jsme také nakonec vychytali. U nového modelu je pas prošíván na stroji, který se jmenuje Coverstitch a tak i zde samosebou vzniklo několik zádrhelů, které ohrozili jejich výrobu. Náš Coverstitch není nejmladší, ale zvládá to zatím bravůrně. 

Tlapičkové legínky jsme po čase zastavily, protože jejich výroba nám v systému, kterým jsme donedávna fungovali, dost ztěžovala život. Plánujeme je ale opět zařadit, protože si myslím, že jsou perfektní. Malá Rozálie, která se nám narodila koncem léta je nosila často. 

 

A jak se tedy prodávají?

Naprosto famózně. Tento typ jsme v létě měli také ve zkrácené verzi a nebojte, zase je budeme mít. Když se podívám na čísla, tak od doby svého vzniku jsme jich prodali přesně 1824 kusů. Tolik kusů někde právě pobíhá po hřištích, doma sedí na koberci nebo si lebedí v kočárku na nohou svých majitelů. Nebo jsou dost možná už v pytlých na půdě schované pro budoucí sestřičku nebo bratříčka. Nebo jsou už v oběhu na některém z portálů pro prodej nošeného oblečení. Každopádně jsou perfektně využité a máte je rádi.

Nejmilovanější jednobarevné legíny jsou stále v barvě Kari. Mezi vzorovanými, které jsme uvedli teprve nedávno vedou všechny barvy a trhají rekordy. Ty jste si naprosto zamilovali!

Tak všechno nejlepší naše legíny s traky. Originál je pouze jeden a to ten náš. Pokud budete mít nějaké pekné fotky s vašimi ratolestmi v našich legínách s traky, nebojte se je zaslat na náš email podpora@treehousestudio.cz

IMG_8030 IMG_7882

Fotografka Mia Mirrelli