Co se stane, když vám uzavřou tiskárnu?

 

Krásný den přeji naši fanouškové, maminky a tatínkové.

Pokud nás už nějaký čas sledujete, jistě jste zaregistrovali, že jsme museli zavřít naše krásné vzorované kolekce. Důvod byl prostý. Naše ozkoušená tiskárna uzavřela svůj provoz v Evropě a nechala si provoz jen v USA. Vše proběhlo bez varování a my sami jsme se dozvěděli o uzavření až ve chvíli, kdy nám naše látky přistáli v Evropě na celnici a ozvali se nám celníci.

Kde jsme tedy tiskly a tiskneme teď?

Pojďte se mnou pochopit, co se vlastně stalo a jak moc jsme tohle teď nepotřebovali. Ono se to toiž řekne, zavřeli tiskárnu, tak vám to pošlou z USA, ale to právě nejde.

První věcí je, že dobrá tiskárna, která tiskne na organické bavlny a stálobarevně, velmi sytě a kvalitně, není v EU k sehnání. Respektive je tu možnost sehnat si vlastní materiály a nechat potisknout. Třeba na Slovensku u Needles.sk, kde tiskneme jiné materiály (bambus, softshell) problém je, že samotný potisk, aby to vypadalo jako předtím, není možný bez úpravy látky na míru a ta je zase možná jen od určitého objemu. Co si budeme povídat, ten objem je strašlivý a my na to nemáme momentálně cashflow. 

Proto jsme tiskli už roky u německé Spoonflower. Nicméně ti provoz uzavřeli a to nejspíš kvůli fůzi, kterou nedávno prošli s Shutterfly. 

Ale najít náhradu v rychlém horizontu není skoro reálné. 

Co se stane, když takto přijdete o tiskárnu?

No. Je toho spousta. Jako první věc jsme zkusily vše přepočítat, ale bohužel s celními poplatky a delší dobou doručení jsme se dostali na ceny, které už nejsou reálné. Ceny se v podstatě změnily o 30% a doba dodání o cca 14 dní. Což je ale pro zakázkovou výrobu dětského oblečení vražedné. Mimo tento problém se postupně zdražuje vše a my napjatě držíme naše marže. Ale tohle by bylo opravdu moc.

Najednou jsme tímto přišli o obrovskou část našeho portfolia. O spoustu práce. 

  • Přišli jsme o fotky, které jsme za ty roky měli a o spoustu propagačního materiálu.
  • Kompletně o nové kolekce až do Vánoc 2022
  • O spoustu produktů, které jsme měli navržené právě pro tento druh materiálu.
  • O vaše poptávky a objednávky

A to na tom bolí opravdu nejvíc. Protože naše vzorovaná sekce měla spoustu fanoušků, zákazníků a milovníků. Já sama jsem tomu nemohla uvěřit. Všechno tohle je najednou fuč. Jen tak, jako říct "Avaka davra".

Vzpomínek spousty ale co z toho. Vzpomínky účty nezaplatí a ani platy zaměstnancům, že jo:-)

photo_2020-11-01_17-35-47  photo_2020-03-13_20-09-59 

(Naše třetí dcera Meggi - už má teď 3 roky)

A co s tím?

Řeknu to asi takhle. Kdyby jsme se měli z toho zhroutit, tak tu nejspíš nemáme být. Ale my se nezhroutili. Chvilku jsem uvažovala, co s tím. Co to vše znamená. A vidím v tom potenciál k tomu, abychom rostli. Nejspíš si říkáte, jak to?

Jak, vždyť jste právě přišli o 80 % portfolia. To je jako by třeba Coca cola přišla úplně o všechny produkty kromě Coca coli. Ale my ještě něco máme. A je to dobré.

Máme naši basic řadu, která tu je s námi už druhý rok takhle hodně naplno. Máme legíny s traky, které milujete a neustále se na ně ptáte. A máme spoustu kreativních nápadů. A hlavně máme stále tým, lidi na správném místě, stroje, dílnu, zákazníky.

Máme vlastně vše co potřebujeme k tomu, abychom mohli dál pracovat a vyvíjet se. A tohle je vývoj. 

Ještě nám nějaké látky z "Améru" jdou . Chvilku potrvá, než tuhle etapu uzavřeme a já nadobro smažu všechny snímky, které uzavřou kapitolu. Ještě budeme expedovat spousty objednávek, které nabírají momentálně na zpoždění. Ale my na tom děláme. Je tolik papírování, reklamací, celních prohlášení a celních požadavků, které závěr naší spolupráce přináší, ale vše to nakonec dobře dopadne.

Jak se změní Treehouse studio?

Treehouse studio se jistě změní. Každá taková kapitola, která se uzavírá, otevírá něco nového. Změní se jistě i sortiment. Místo "prázdného papíru", který nám zbyl po promazání našeho sortimentu, teď vidím spíš "ještě nepopsaný papír" a strašně se těším až ho popíšeme.

Naše základní produkty zůstávají. Jsou jako skála. Dobré ověřené produkty s ověřenými střihy. Právě teď pracujeme na transformaci produktové řady, vybíráme jen ty nejlepší z nejlepších. Na dílně současně se zefektivňováním procesů výroby stále ještě došíváme spoustu zakázek a taky to trvá. Ale věřím, že jsme na dobré cestě.

Tak, to je vlastně vše. Je to takové děsivé a vzrušující zároveň.

Je to zároveň těžké pro naši výrobu, protože se opět musíme ze zakázkové výroby překopnout do úplně jiného režimu, abychom naše výrobky dostali ke všem zákazníkům, ke kterým se mají dostat. Nejvíc nám pomůžete právě tak, že budete trpěliví na svoje již zadané objednávky (protože u těch vzorovaných bohužel víc s časem nepohneme, leda bychom uměli létat a pro naše role si doletěli) a počkáte na svůj balíček. Také tak, že objednávku zadáte, pokud se rozmýšlíte, je to nejlepší čas. Momentálně už řežeme ve vrstvách a to nám během týdne pomůže odbavit spoustu z vašich objednávek. 

Děkujeme, že jste s námi

Tým Treehouse studia