Blog

Zveme Vás na Den otevřených dvěří 5.10.2022
Zveme Vás na Den otevřených dvěří 5.10.2022

 

Tak je to tu. Pár dní zpět jsem se při inventuře divila, kolik máme vzorků a pokladů, které prostě nedáme už dohromady na eshopu a nedáme k nim dohromady ani fotky. Napadlo mě zeptat se vás na Instagramu, co byste s tím udělali. Na Ig nejvíce z vás psalo o prodejní živé akci. A tak jsem si říkala, no proč ne vlastně.

Naskytly se tedy dvě varianty. Buď to vezmeme na Mini, což nepřipadá v úvahu, protože náš prostor je omezený a rozhodně nepovezeme ani desetinu toho co máme, nebo uděláme nějakou akci sami.

Uděláme akci sami!

Jupí! Juchů. Akce bude a bude u nás na dílně na Svatoplukově 45a, Prostějov.

Mám už i datum. Bude to 5.10.2022 - tedy přesně za 14 dní. Akci uděláme od 10:00 abychom se stihly nachystat. Samosebou budeme chystat už od teď, protože jinak by se to nestihlo, že jo.  Je to přeci jen za chvilku. Konec akce bude v 17:00. Poslední odpadlíky obsloužíme a nakrmíme o té páte hodině a zase budeme vše uklízet. My totiž pak potřebujeme zase fungovat :-)))

Co bude na programu?

A teď k programu. 

Zvolili jsme, že budeme na akci vybírat vstupné 20 Kč. Je to symbolická částka a nám pomůže pokrýt třeba právě to občerstvení. Nebude snadný nachystat takovou akcičku. Věříme, že to pochopíte a dvacku (nějakou super starou pořádně retro) doma najdete.

Program bude pak následující:

 • 10:00 - otevření dílny - otevření dveří a zahájení prohlídky dílny
 • 11:00 - představení strojového parku, ukážeme vám, co naše mašiny umí
 • 13:00 - povídání o založení naší šicí dílny, zpátky do historie

Časy jsou těžce orientační, protože jsme ještě nikdy nic takového nedělali a stoprocentně nás něco vytrollí už v průběhu a budeme muset improvizovat.

Od 10:00 budeme mít samozřejmě otevřený prodej všeho co budeme mít na place. Připravíme pro vás stoly, věšáky a bedýnky. Vše označíme podle druhu (něco budou vzorky a něco třeba druhé, třetí padesáté jakosti) a cenami. Celou dobu budeme mít za kasou prodavačku a ta bude markovat vše co si umanete koupit. 

Po celou dobu budete moci zobat nějaké ty dobroty. Jen vás prosíme, pořádně při příchodu vydezinfikovat ruce a pokud bduete mít nějaké podezření na respirační onemocnění, tak radši zůstaňte v posteli.

Návrh bez názvu_1

A co budeme mít na place k mání? 

To bude opravdová směs všeho co naše dílna kdy vyrobyla a uskladnila. Všechny produkty druhý jakosti, které mají třeba jen skvrnku a nemohly odejít zákazníkovi. Nebo mají třeba jen menší dirku.

Dále budeme mít spoustu vzorků. Vzorky nebudou každý stejný. Dokonce se budou lišit střihy. Proto vzorky, že jo:-) Každý vzorek, co se ušil třeba pak dostal ještě jinou podobu a ušil se nový. Takhle třeba odvzorkujeme několik kusů a pak tu leží. Vše ale vždy jde nosit. Něco třeba jen na zahradu nebo, jak se říká, "ke koňum".

Na place budeme mít i naši aktuální kolekci. Legíny s traky, mikiny, čepice, tunely, polodupačky. A taky spoooooustu kousků, které vyrobíme ze zbytkových látek, které nám tu leží. Mikiny, legíny, pyžama, čepičky, slintáčky, overaly, šaty. Naše kolekce budeme prodávat za standardní cenu. Vše ostatní s vyšší slevou (30-40 %).

A co když to máte daleko?

Vůbec nevadí. Udělejte si výlet za námi. Nachystáme občerstvení, přebalovací pultík pro miminko, kávu nebo čaj nebo džus třebas. Máme záchody v budově a ne na chodbě:-) Máme i sólo pánské záchody. Vezměte i muže. Třeba je bude bavit koukat na mašiny. Ty jsou moc fajn. Hlavně když je potřeba mašiny seřídit. Vezměte děti, ty je třeba vzít. Budeme mít přímo na dílně malinký koutek pro děti, kde se budou moci vyřádit, malovat si nebo si zasoutěžit.

Ale abych vás nelákala jen na pánský toalety. Přijeďte se podívat hlavně za námi, popovídat si. Zveme všechny naše fotografky a fotografy, zákaznice a partnery. Zveme vás všechny. Rádi se s vámi uvidíme na naší domácí půdě.

P.s. parkování tady není vůbec špatný a jede sem autobus (je za rohem na hlavním nádraží) a taky máme kousínek vlakové nádraží. Parkování vám ještě zmapuji a nahraji fotku přímo sem během týdne, kam můžete autíčko postavit a nebude z toho malér.

Teplaky_IK_141221-01_websize

Budeme brát hotovost a karty

Na závěr info o tom, jak bude možné platit. Standard. Karty a hotovost. Bitkoinem zatím ne a výměnné obchody (jako třeba mikinu za slepici) zatím taky neberem:-)))) A taky mě napadá, že si budete třeba chtít vyzvednout osobně objednávku. To asi taky pujde ale musíme se domluvit předem a to na emailu.  Díky za pozornost. Během týdne vám sem do článku budu doplňovat informace. Fotky nachystaného sortimentu k akci a taky další aktuality.

Přijdete? Děkujeme i za sdílení

Helena a tým

Číst článek
Co se stane, když vám uzavřou tiskárnu?
Co se stane, když vám uzavřou tiskárnu?

 

Krásný den přeji naši fanouškové, maminky a tatínkové.

Pokud nás už nějaký čas sledujete, jistě jste zaregistrovali, že jsme museli zavřít naše krásné vzorované kolekce. Důvod byl prostý. Naše ozkoušená tiskárna uzavřela svůj provoz v Evropě a nechala si provoz jen v USA. Vše proběhlo bez varování a my sami jsme se dozvěděli o uzavření až ve chvíli, kdy nám naše látky přistáli v Evropě na celnici a ozvali se nám celníci.

Kde jsme tedy tiskly a tiskneme teď?

Pojďte se mnou pochopit, co se vlastně stalo a jak moc jsme tohle teď nepotřebovali. Ono se to toiž řekne, zavřeli tiskárnu, tak vám to pošlou z USA, ale to právě nejde.

První věcí je, že dobrá tiskárna, která tiskne na organické bavlny a stálobarevně, velmi sytě a kvalitně, není v EU k sehnání. Respektive je tu možnost sehnat si vlastní materiály a nechat potisknout. Třeba na Slovensku u Needles.sk, kde tiskneme jiné materiály (bambus, softshell) problém je, že samotný potisk, aby to vypadalo jako předtím, není možný bez úpravy látky na míru a ta je zase možná jen od určitého objemu. Co si budeme povídat, ten objem je strašlivý a my na to nemáme momentálně cashflow. 

Proto jsme tiskli už roky u německé Spoonflower. Nicméně ti provoz uzavřeli a to nejspíš kvůli fůzi, kterou nedávno prošli s Shutterfly. 

Ale najít náhradu v rychlém horizontu není skoro reálné. 

Co se stane, když takto přijdete o tiskárnu?

No. Je toho spousta. Jako první věc jsme zkusily vše přepočítat, ale bohužel s celními poplatky a delší dobou doručení jsme se dostali na ceny, které už nejsou reálné. Ceny se v podstatě změnily o 30% a doba dodání o cca 14 dní. Což je ale pro zakázkovou výrobu dětského oblečení vražedné. Mimo tento problém se postupně zdražuje vše a my napjatě držíme naše marže. Ale tohle by bylo opravdu moc.

Najednou jsme tímto přišli o obrovskou část našeho portfolia. O spoustu práce. 

 • Přišli jsme o fotky, které jsme za ty roky měli a o spoustu propagačního materiálu.
 • Kompletně o nové kolekce až do Vánoc 2022
 • O spoustu produktů, které jsme měli navržené právě pro tento druh materiálu.
 • O vaše poptávky a objednávky

A to na tom bolí opravdu nejvíc. Protože naše vzorovaná sekce měla spoustu fanoušků, zákazníků a milovníků. Já sama jsem tomu nemohla uvěřit. Všechno tohle je najednou fuč. Jen tak, jako říct "Avaka davra".

Vzpomínek spousty ale co z toho. Vzpomínky účty nezaplatí a ani platy zaměstnancům, že jo:-)

photo_2020-11-01_17-35-47  photo_2020-03-13_20-09-59 

(Naše třetí dcera Meggi - už má teď 3 roky)

A co s tím?

Řeknu to asi takhle. Kdyby jsme se měli z toho zhroutit, tak tu nejspíš nemáme být. Ale my se nezhroutili. Chvilku jsem uvažovala, co s tím. Co to vše znamená. A vidím v tom potenciál k tomu, abychom rostli. Nejspíš si říkáte, jak to?

Jak, vždyť jste právě přišli o 80 % portfolia. To je jako by třeba Coca cola přišla úplně o všechny produkty kromě Coca coli. Ale my ještě něco máme. A je to dobré.

Máme naši basic řadu, která tu je s námi už druhý rok takhle hodně naplno. Máme legíny s traky, které milujete a neustále se na ně ptáte. A máme spoustu kreativních nápadů. A hlavně máme stále tým, lidi na správném místě, stroje, dílnu, zákazníky.

Máme vlastně vše co potřebujeme k tomu, abychom mohli dál pracovat a vyvíjet se. A tohle je vývoj. 

Ještě nám nějaké látky z "Améru" jdou . Chvilku potrvá, než tuhle etapu uzavřeme a já nadobro smažu všechny snímky, které uzavřou kapitolu. Ještě budeme expedovat spousty objednávek, které nabírají momentálně na zpoždění. Ale my na tom děláme. Je tolik papírování, reklamací, celních prohlášení a celních požadavků, které závěr naší spolupráce přináší, ale vše to nakonec dobře dopadne.

Jak se změní Treehouse studio?

Treehouse studio se jistě změní. Každá taková kapitola, která se uzavírá, otevírá něco nového. Změní se jistě i sortiment. Místo "prázdného papíru", který nám zbyl po promazání našeho sortimentu, teď vidím spíš "ještě nepopsaný papír" a strašně se těším až ho popíšeme.

Naše základní produkty zůstávají. Jsou jako skála. Dobré ověřené produkty s ověřenými střihy. Právě teď pracujeme na transformaci produktové řady, vybíráme jen ty nejlepší z nejlepších. Na dílně současně se zefektivňováním procesů výroby stále ještě došíváme spoustu zakázek a taky to trvá. Ale věřím, že jsme na dobré cestě.

Tak, to je vlastně vše. Je to takové děsivé a vzrušující zároveň.

Je to zároveň těžké pro naši výrobu, protože se opět musíme ze zakázkové výroby překopnout do úplně jiného režimu, abychom naše výrobky dostali ke všem zákazníkům, ke kterým se mají dostat. Nejvíc nám pomůžete právě tak, že budete trpěliví na svoje již zadané objednávky (protože u těch vzorovaných bohužel víc s časem nepohneme, leda bychom uměli létat a pro naše role si doletěli) a počkáte na svůj balíček. Také tak, že objednávku zadáte, pokud se rozmýšlíte, je to nejlepší čas. Momentálně už řežeme ve vrstvách a to nám během týdne pomůže odbavit spoustu z vašich objednávek. 

Děkujeme, že jste s námi

Tým Treehouse studia

 

 

Číst článek
Jakou patálii jsme řešili při focení kolekce u vzoru s opičkami? A jak to nakonec dopadlo?
Jakou patálii jsme řešili při focení kolekce u vzoru s opičkami? A jak to nakonec dopadlo?

Krásný den moje milé ženy a maminky. Dnes je to čtvrtý měsíc, kdy jsme vydali naši nejzábavnější a troufnu si říct nejkomplexnější kolekci Safari. Tahle kolekce pro nás byla velmi zásadní. Byla to první kolekce, kterou jsem chtěla připravit formou "Capsule", tedy tak, aby každý kousek ladil s dalším v kolekci a jednotlivé kousky se daly bezproblému kombinovat. Také jsme použili více materiálů a úplně nový materiál - bambusovou viskózu, které teď v dílně neřekne nikdo jiný než "kroutivec". Nejvíc si kroutivce užil stříhací tým. A i švadleny si s ním užily své.

V této kolekci bylo víc takových zábavných momentů. Někdy si říkám, že kdyby jsme tu na dílně měli skrytou kameru, tak se nejspíš budete nad záznami docela bavit. Je škoda, že do tajů výroby často nevidíte víc. Sama si říkám, co ještě ukázat, jak by to vypadalo na tom Instagramu a co je prostě moc. Je to vážně velká alchymie.

Opičky bez "prdele"

Já vím, že bych neměla být sprostá a už vůbec ne v blogu. Jenže tohle slovo se u nás prostě skloňovalo jednu dobu opravdu hodně často. Když jsme totiž přemotali všechny bambusové látky na malé role, zjistili jsme, že naše opičky nemají zadky. No a já říkám, "Tyjo! No bez prdele, ty opičky nemají prdel!". Doufám, že vás opravdu nepohoršuji, jsme přeci jen dospělí všichni tady a je to spíše zábavné a úsměvné, než sprosté.

No byla to tedy nemilá situace. Měli jsme odvzorkovat a odeslat na focení produkty k Ivaně Katolické a měli jsme na to určitý termín. Podívala jsem se nejprve na patterny, které jsem zakoupila a hle, byla tam vážně chyba! Jedna z opiček neměla správně zopakovanou část těla. A zrovna taková velká a hnědá opice. 

Návrh bez názvu (2)

Ivi, help, jak to uděláme?

Celá role byla s opičkami bez prdelek. Ach jo! Takové škody. Co s tím, termíny nestihneme pokud necháme udělat reprint látky. Navíc musím opičce zadek dostavět, což není pro mě problém ale teď nám to nic nevyřeší. Takže volám Ivance: " Ivi co s tím? Nafotíš děti z nějakých úhlů, aby to nebylo vidět?" Ivka mě moc nepotěšila. Nejde to. Když fotí děti, je to rychlé, cvaká se, děti většinou nepózují. Určité úhly tedy rovnou zamítá.

Takže to nepůjde, no.

Nevadí, zkusme to nafotit a uvidíme, co se dá dělat. Ivanka dostala všechny produkty s opičkami a začali fotit. Nám nezvbývalo než čekat, co z toho bude. A Ivanka zase nezklamala. Sedla si k PC a všem opičkám prdelky dostavěla a na všech fotkách! Těch opic bylo asi milion. Ivanka zachránila kolekci. A nikdo nic nepoznal.

Uf!

Návrh bez názvu_6

Opičky byly nejlepší vzor této kolekce

A přestože málem žádné opičky nebyly a bylo opravdu kousilínek k tomu je nenafotit, tak se to zvládlo a opičky byly pro tuto kolekci nejlepší vzor! Nebo vlastně nejlepší produkt vůbec. Opičková trička s volánkem nebo opičkové tričko s kapsou bylo opravdu nejoblíbenější široko daleko. Tento vzor je přitom úplně jednoduchý, ne úplně dětský a tak zábavný. Neměla jsem vůbec potuchy, jak se celá kolekce ujme. I přes první vlažnější ohlasy na to, že to není náš styl a naše tvorba, se ale kolekce moc líbila a sama byla velmi úspěšná.

Budou podobné kolekce jako Safari?

Já jsem opravdu ráda, přesto že to bylo takové trochu vybočení z našeho stylu, chtěla jsem zkusit něco nového a zábavného a to se povedlo. Takový styl tvorby kolekce se mi moc líbí. Je to opravdu zábavné, kombinovat vzory, jednobarevné látky, materiály a střihy a to je opravdu to, co bych chtěla dělat i s dalšími našemi vzory do budoucna, ale je to opravdu hodně náročný připravit takovou kolekci. Finančně to je náročnější, než vybrat jeden vzor a vytvořit od něj různé produkty. Ráda bych do budoucna postupně vytvářela podobně komplexní kolekce, ale musíme počkat co přinese trh. Je nestabilní doba a na experimenty teď není prostor.

Tím ale neříkám, že se experimentů a novinek vzdávám. Naopak. Věřím, že to máte rádi taky. Pokusím se vás ještě více zapojovat do dění na dílně, do příprav a ukazovat vám situace, které řešíme. Samotnou mě to baví o to víc, když vidím, že se vá to baví a dáte mi to najevo. Chci s vámi více sdílet i patálie a různé zábavné záseky. Hacky, návody atd. A jako první kanál, který bude dostávat mnohem více obsahu bude e-mail. 

Přihlaste se k odběru novinek a budu vám tento obsah posílat přímo do emailu. 

Kolekce Safari končí, rozloučíme se

Kolekce je s námi už více než čtyři měsíce a souběžně už prodáváme produkty na podzim. A protože jde vyloženě o letní kolekci, tak ji dnes 3.8.2022 ve 21:00 oficiálně ukončíme a stáhneme z prodeje na e-shopu. Byla skvělá, máme ty střihy moc rádi a vy, pokud ji i vy máte, moc děkujeme za zakoupení. Pokud ještě nic z této kolekce nemáte, určitě objednejte dnes do 21:00.

Na eshopu najdete celou nabídku k objednání, vyřízení teď netrvá dlouho, cca 7 dní od platby a máte kousky doma. Látky máme skladem a netiskneme je. Pokud máte požadavek třeba na nějaké jednodušší zpracování triček (třeba úplně jednobarevné - rádi vyhovíme). Na váš poslední nákup této kolekce můžete využít slevový kod SAFARI pro czk a SAFARISK pro eura.

Kód vám odečte 15% z ceny těchto kousků.

Kolekci najdete zde

Číst článek
Jak oblékat novorozence? Moje zkušennost čtyřnásobné matky a tipy pro vás
Jak oblékat novorozence? Moje zkušennost čtyřnásobné matky a tipy pro vás

obsah:

 1. úvod
 2. jaké oblečení potřebujete a kolik čeho
 3. co a kdy oblékat
 4. základy manipulace s novorozencem
 5. noční šichta
 6. jak oblékat ven

Krásný den maminky a nastávající maminky,

dnes tu mám článek na téma, které je mi velmi blízké a to "Jak oblékat novorozence". Myslím, že by takové povídání nemělo u nás na blogu chybět. Chtěla bych vám říct o své vlastní zkušenosti s oblékáním našich čtyř holek. A že jsem se jich naoblékala, že jo. Každá z nich byla jinak velká. 

Pokud mě ještě neznáte, jmenuji se Helena a jsem zakladatelka našeho úžasného e-shopu a malé rodinné značky s příhodným názvem Treehouse studio (dříve Šibabi). Taktéž jsem mámou čtyř dcer. Holky jsou od sebe cca 2 roky a tak to máme pěkně nacvičené. Ale nemyslete si, také jsem rodila poprvé a měla jsem strach. Byla jsem posedlá hledáním informací a chtěla jsem se připravit co nejlépe. Tak jako vy.

 

Jaké oblečení pro novorozence a kolik čeho?

Já jako prvorodička jela do nejbližšího centra pro miminko a šla jsem si prostě oblečení vybrat. Bez znalostí. Docela se mi to prodražilo. Sofinka se narodila v červenci a bylo velké teplo. Jako miminko měla cca 2,70 kg při propuštění z porodnice a byla hrozně drobounká. Já jsem nakoupila věci, které jí byly velké. To se ale nedá bohužel dopředu odhadnout. Váhový odhad byl okolo 3,50 kg a nakonec byla taková maličká. 

Koupila jsem spoustu oblečení, které ale bylo velmi teplé a na dané období úplně k ničemu. Musela jsem hodně improvizovat a nakonec nakoupit ještě další kusy. Bylo to zbytečně drahé. U dalších dcer jsem takovou chybu už neudělala. Co tedy udělat a nedělat? Co nakupovat, připravit do poliček a kolik toho oblečení mít? Jak teplé? Jak velké? Pojďte se se mnou mrknout na seznam.

Zimni zebra_IK_091121-102_websize  Zimni zebra_IK_091121-98_websize

Jakou velikost oblečení brát? 

Dobré bude, když se trochu zkusíte řídit ne váhovým odhadem lékaře (ten totiž nebývá skoro nikdy správný) ale průměrem či statistikami. A vlastní intuicí. Miminko můžete také "ohmatat" ještě v děloze. Doporučuji tohle probrat s porodní asistentkou a uvidíte, že budete mít hned lepší náhled. Miminko se může narodit předčasně, ale to byste nejspíš už tušila z vlastní anamnézy. Pak by byly velikosti rozhodně mezi 40 a 50tkou. U novorozence do 3,5 kg vám ale bude jako první oblečení stačit několik kousků ve velikosti 56. 

V této velikosti doporučuji mít nachystané:

Na doma:

Na ven a procházky:

 • 1 ks fleecový nebo silnější bavlněný overálek
 • čepičku na zavázání nebo knotové čepičky pro nižší teploty
 • merino čepičku nebo pletenou pokud mrzne
 • plenu z mušelínu na přikrytí v létě
 • fusak v zimě
 • deku /dvě jsou luxus, bohatě stačí jedna

A bude to stačit? Není to moc málo? Určitě už jste se chystali na nákupy a já vám radím takový pidi seznam? Ano, moje zkušenost je taková, že to naprosto stačí. V této velikosti oblečete novorozence od hlavy k patě a bohatě budete stíhat prát. 

Slintáček pro miminko ochrání proti pozvracení body

Co a kdy miminku oblékat?

Pokud budete mít připravené všechny kousky takto v 56. doporučuji podobně udělat sestavu i v 62. Miminko z velikosti 56 hodně rychle vyroste. Mohou to být třeba jen tři týdny. První kousky, z kterých vám miminko vyroste, jsou overaly. Ty jsou totiž celotělové a miminko se prvně vytahuje v trupu. Tím pádem overaly první půjdou do krabice. 

Takže koupit radši levný kus a vícekrát? Moje zkušenost je, že to není třeba. Opravdu stačí ty 4 kusy klidně kvalitní. Budete je totiž hodně točit na spaní. Pokud si je oblíbíte i přes den, tak jich pak kupte víc. Doporučuji pro letní období a úplného novorozence overal bambusový s dlouhými rukávky a tlapkami. Miminko se nebude příliš potit ale nebude ztrácet teplotu při chladnější noci. Na zimu naopak kupujte silnější vysokogramážní. Tyto žebrované. Kvalitní kousek vám neztratí tvar, nesepere se a pak ho pohodově užijete na další miminko nebo prodáte na Vinted za dobrou cenu.

Přes den si vystačíte s polodupačkami, bodýčky a ponožkami. Pro malé novorozence doporučuji i Booties, zateplovací botičky na natažení nebo capáčky. Divili byste se, jak miminku mrznou nožky i v létě. Booties můžete natáhnou jak v šátku, tak nechat oblečené místo ponožek. A nebo ponožky. Ty ještě v tomto věku na nohách celkem zůstávají.

Čepičky určitě mějte připravené na koupání. Jakmile vykoupete, usušte hlavu a co nejdříve nasaďte čepičku. Také ponožky nebo capáčky. Slintáčky se pak hodí po celý den, kdy miminko krmíte a dáváte odříhnout. Některá miminka bojují s refluxem (stav, kdy záklopka není ještě dobře vyvinutá) a hodně blinkají. Pak se bez šátku na krk neobejdete. Je snazší sundat poblitý šátek, než poblité body.

Savana-IK-14_websize

Jak na tu techniku? Neublížím mu?

Tak už víte, jak jsem to udělala já, když jsem byla prvorodička. Jak jsem nakupovala a také jsem se s vámi podělila o to, co dnes už vím, jako zkušená matka. Je čas připravit vás také na to, že budete s tím malým drobečkem manipulovat a budete to dělat několikrát denně. Což je pro mnohé z vás jistě velká neznámá a naprosto normální je v tomto případě strach z toho, co bude, jak to bude a jestli to zvládnete.

Ujišťuji vás, že zvládnete. Nemusíte se toho bát.

Zásada číslo jedna je oblékat a manipulovat s dítětem buď na přebalovacím pultu, nebo na zemi, neodcházet od něj pryč. Pokud na zemi tak na teplé měkké podložce. Tím zabráníte tomu, že by vám snad mohlo dítě spadnout a zároveň utišíte svůj vnitřní strach.

Jak tedy na to oblékání novoška? Miminko není křehká panenka z porcelánu a na manipulaci je připravené. Ono ji od vás očekává a tak se určitě nepoleká a nebude mu to nepříjemné. Také mu jistě nijak neublížíte a ani ho nenaštvete. Když tohle víte, tak to bude snadné. Jako první věc, kterou nejspíš budete oblékat, jsou body a overaly. To jde lehko. Body přes hlavu nekupujte. Nechte si je napozději až budete naopak miminko nahánět po celém domě. Teď bude jen ležet a nebude vám to komplikovat. 

Při samotném oblékání si vždy připravte čisté věci hned vedle sebe a také něco na utření, kdyby se blinkalo, nebo třeba čůralo, či kadilo. To se stává často. Taktéž miminko nepřevlékejte z plenky na posteli bez chrániče matrace. Počůraná bude razdva a je těžší převlékat postel celou než sundat počůraný přebalovací potah. Při převlékání postupujte klidně, jemně, miminko hlaďte, povídejte mu. Ale zbytečně neotálejte. Novorozenec rychle prochladá (ještě neumí udržet termoregulaci) a tak jej svlékněte, polaskejte a oblékejte. 

Když začne plakat, nenechte se stresovat a pokračujte v oblékání. Utěšíte jej jakmile bude hotovo.

 

Noční šichta

Specialita zvláště prvních týdnů s miminkem je noční převlékání. Miminko se často v noci pokaká a v plence to do rána nevydrží. Vy to jistě poznáte. Pak je nejlepší nachystat si vedle postele vždy čisté oblečení na noc (dvakrát overal), protože někdy jsou noci dost divoké a převléká se i dvakrát či třikrát. Lepší je se nachystat. Doporučuji taky mít nachystané červené tlumené světlo, které si můžete rozsvítit abyste viděla ale nikoho nerušila. Takové světlo mají třeba Apple watch. Je to dost šikovný.

Nachystejte si na noc i plenky, čistící lahvičku na umívání zadečku a perlany (já nikdy nepoužila vlhčeňáky) a případně i mast na opruzeniny. V noci se to pak blbě honí v rozespalém stavu. Noční přabalování a oblékání většinou miminko úplně probere, ale nemusíte se bát. Nenechá vás dlouho vzhůru. Moc  mu nepovídejte, jen tlumeně šeptejte, nezvyšujte hlas a intenzitu a ono pak u kojení nebo krmení usne. Takhle to zná z bříška a nebude zbytečně bdít. 

Převlékat doporučuji až po kojení nebo krmení. Pokud víte, že je mimčo mokré, nakrmte ho a jakmile bude odříhnuté, převlékejte. Nebude pak křičet hlady a pravděpodobně se vám pak nepoblinká znovu. Po proceduře ho zase dokojte nebo dokrmte a uspěte. 

Žebra_250721_IK-157_websize 

Jak oblékat miminko na ven v létě i v zimě

Jak oblékat novorozence doma už jsem s vámi sdílela. Jak na manipulaci samotnou taktéž a ještě nám zbývá téma, co pořídit, když jdete s novorozencem ven. Miminko byste každopádně měli oblékat hlavně podle teploty. Pokud je vám velké teplo a máte na sobě jen tílko, tak ani novorozence příliš neoblékejte. Stačit mu bude romper pro letní období. Zda je miminko okej poznáte podle teploty na zátylku. Ne na ručičkách. Ty bývají chladnější a je to normální. Pokud je ale dítěti horko, tak to poznáte třeba i jen podle rukou. Zátylek by měl být vlažný, nespocený. Pak je okej i když má chladnější ručičky nebo nohy.

Pojedete v kočárku? Tak mu vezměte jen lehkou plenu na přikrytí nožiček a je to. Víc nebude potřeba. Pokud vyrážíte v nosítku, nejlepší bude opět romper (určitě ne zavinovací body co má dvě vrstvy směrem k vám, to by bylo velké teplo) a třeba na nožky ponožky. Ty v případě potřeby můžete svléknout.

V zimě je situace opačná. Miminko se v kočárku nezahřeje vaší tělesnou teplotou a tak bude potřebovat spodní vrstvu v podobě body a polodupaček. Nahoru dejte fleecový nebo jiný lehký a tenký overal a pak teprve miminko dejte do fusaku. Na hlavu čepičku podle venkovní teploty. Při teplotách do 10 stupňů bude stačit bavlněná jednovrstvá. Teploty nižší pak už určitě přidejte třeba merino nebo pletenou.

S merinem mám osobně velmi dobré zkušenosti. Dnešní merino nekouše a je to poměrně držák.

Nákupní seznam:

Co doporučujeme z naší výroby?

Co doporučujeme od jiných výrobců?

 

Tak a je to vše, na nic jsem nezapoměla? Snad ne. Pokud máte nějaký typ, klidně mě doplňte a já ráda zveřejním edit tohoto článku.

S láskou a pozdravem

Helena 

Číst článek
Podzimní vzorovaná kolekce otevírá 28.7 ve 21:00
Podzimní vzorovaná kolekce otevírá 28.7 ve 21:00

podzimní kolekce - ručně šité dětské oblečeníá z české republiky

Moje milé ženy, maminky, zákaznice a zákazníci,

jsem ráda, že už třetí rok pro vás mohu navrhovat podzimní kolekci a že jsme stále i přes opravdu divoké turbulence poslední dva roky zde. Kolekci pro podzim 2022 jsem navrhla v hravém stylu s několika zábavnými vzory, které potěší hlavně ty z vás, které milují opravdový styl a ručně šitou módu pro vaše nejmenší.

Jsem si jistá, že se vám budou líbit i malé updaty a novinky v nabídce, které tato sezónní kolekce s sebou přináší. 

 NOVINKY

 • V nabídce máme od letošního podzimního otevření také trička s krátkým rukávem. Tričko má prodloužená záda a vychází z našeho střihu s dlouhým rukávem z minulého roku. Krátký rukáv jsem zvolila hlavně kvůli vrstvení. Předpokládám, že bude letos více než kdy jindy důležité doma vhodně oblékat děti a to kvůli zdražujícímu se plynu a nutnosti úspory právě při topné sezóně. Krátké tričko může dítě nosit pohodlně celý den i pod mikinu na doma nebo pokud pojedete do více vytopených objektů, snadněji se reguluje právě přehřívání. Trička budeme šít od velikosti 86 do 122. Menší velikosti zatím zpracovávat nebudeme, ale mohu vám slíbit, že už pracuji na vzorovaných body pro nejmenší:-) Jen to má trochu delší "porodní bolesti". Trička zatím najdete jen v sekci Podzim 2022 ale postupně je přidáme i do dalších vzorovaných kolekcí. Pokud budete chtít tričko už teď z jiného designu, zvolte prosím vzor, který tričko již má a do poznámky mi potom napištem, jaký vzor budete chtít ušít.

 

 • Vrací se možnost Customizace nohavic romperů a legínek/harémek. Customizace znamená výměna nápletu ze vzorované na jinou barvu, která vám bude třeba ladit s podšívkou čepice.

 

 • Vrací se dvouvrstvé čepice. Budete je moci objednat s bambulkou z umělé kožešiny (ta je připevňovací pomocí očka na čepičce a zase ji můžete sundat) nebo si objednáte jen čepici a bambuly třeba dokoupíte časem na zimu. To je taky možnost. Nabídneme i bambulky zvlášť.

 

 • Novinka jsou capáčky s fleecovou vložkou na druky. Šili jsme je před 4 roky a teď je vracíme do nabídky stálé. Capky zateplí nožičku miminka od narození a poslouží i dětem starším. V nabídce nadále zůstávají i levnější Booties - tedy zateplováčky, ty budete moci objednat v designu už do své objednávky a nečekat na zpracování ve vaší velikosti. Capáčky budeme mít od velikosti pro malé novorozeně a do 1 roku. Na žádost jsme ochotni upravit délku stélky a ušít větší například pro děti postižené nebo nechodící. Cenu vám sdělíme pak v emailové komunikaci.

 

 • Do nabídky přidáváme rukavičky z bio bavlny s obrázky proti poškrábání novorozence. Jsou to jednovrstvé krásné rukavičky s žebrovaným nápletem v barvě, které poslouží na první týdny s miminkem a zabrání v poškrábání obličeje při reflexních pohybech ručiček.

 

 • Menší úpravou prošly šaty, které dostali nový tvar náramenic, který lépe kopíruje postavu a dobře padne i v případě vrstvení. Také dostaly delší sukni, která je nyní po kolena. Ale zase dost záleží na tom, jakou velikost vyberete.

 

IMG_3894  IMG_3716

 

Kolekci otevíráme dne 28.7.2022 ve 21:00 v sekci Vzorované. Do té doby budou produkty nedostupné, ale již můžete prohlížet.

Pro tištěnou kolekci platí opět dodací lhůta cca 2/4 týdny. Pro první otevření budeme sledovat počet kusů a při 400 ks objednávky uzavřeme. Chceme uhlídat dodržení doby výroby a při vyšším počtu bychom protáhli dobu dodání o týden až dva. Naše výrobní kapacity jsou momentálně menší a nechceme ubrat na kvalitě a šít halabala. Chceme vám dodávat perfektní kousky na které budete pyšní a budete je oblékat každý den tak dlouho, dokud z nich dítě nevyroste. Doporučujeme objednat co nejříve to půjde. Kolekci budeme mít otevřenou celou sezónu, ale samozřejmě čím dříve objednáte, tím dříve budete mít nachystáno na podzim. Také vás poprosíme, pokud můžete, sdílejte naše akce a i toto otevření. Každá objednávka nám hodně pomůže překonat okurkové období a připravit se na další měsíce.

 

Děkujeme a užijte si nakupování

Helena, Lukáš a tým Treehouse studia

Číst článek
Naše šicí dílna v Prostějově
Naše šicí dílna v Prostějově

program

 Víte, kde vzniká naše značkové dětské oblečení?

V srdci Prostějova. 

 

Každý kus vzniká pod rukama našich šikovných švadlen, které u nás pracují již od založení dílny. Naše dílna disponuje personálem na stříhárně, kde zpracováváme příchozí metráž. Máme vlastní střihy, podle kterých naši střihači každý výrobek pečlivě ustřihnou a zkompletují pro šicí část naší dílny. Momentálně disponujeme více než 40. vlastními střihy dětského oblečení. Všechny střihy navrhujeme sami s ohledem na potřeby dětí, moderní pojetí a vlastnosti materiálu.

 

Stříhárna

Naše stříhárna má vlastní velký stříhací stůl a vybavení stříhárny. Stříháme pomocí kotoučové pily pro řezání ve vrstvách. Některé produkty si ale žádají stříhání ruční a tak na řadu přichází zručnost našich střihačů. Navazujeme patterny, není pro nás překážkou ani navázání a kára a nebo proužků. Střihači mají dostatek zkušeností, aby všechny kousky byly pečlivě vyříznuty a zkompletovány. Na tom totiž stojí úspěch celého procesu!

program (3)

Šicí dílna

Šicí dílna je nyní vybavena šesti průmyslovými stroji pro šití průžných i pevných materiálů. Používáme i spodem či vrchem kricí steh a profesionálně zakončujeme všechny délky.

Specializujeme se na šití extra pružných i méně pružných dětských oděvů. Naše šikovné švadleny si umí poradit se zipy, kapsami, záševky, podšívkami a dalšími oděvními operacemi. Náš tym švadlen je velmi pečlivý. Každý šev je perfektní a dobře zakončen.

program (2)

program (4)

Naše šicí dílna je kromě vlastní produkce připravena šít i zakázky pro firmy. Pokud máte zájem o služby naší šicí dílny, podívejte se prosím na informace ZDE nebo nás neváhejte kontaktovat na e-mail info@treehousestudio.cz

Číst článek
6 položek celkem