Blog

Konečně máme naše produkty k osahání v Brně

Když jsem před několika lety byla na kávě u mé velmi dobré kamarádky Majky v obchodě na Hybešově ulici v Brně, ani by mě ve snu nenapadlo, že jednou budeme její partneři a její obchod zásobovat produkty. Fíha. Fakt nenapadlo! Tehdy bych si tipla, že se stane cokoliv, jen ne tohle.

Když se vrátím v čase...

Tak si vzpomínám na první den, kdy jsem se s Majkou potkala. Já tehdy čerstvá matka prvomatka jsem něco hledala na jejím eshopu a zaujal mě design eshopu ale něco mě tam štvalo. Nevím. Teď si matně vzpomínám, že to nejspíš byly popisky u produktů. A tak jsem šla a napsala email Majce do obchodu, že to mají hrozný a že jim ráda popisky napíšu. Nečekala jsem, že se někdo ozve. Ozvala se. Asi za týden jsem jela uplně připo...k ní na schůzku, vysvětlit, v čem je tedy můj přínos. Na schůzce jsme si klaply do noty a od té doby jsme pomalu budovaly naše přátelství. 

Já psala popisky, články (doteď jich tam pár najdete) a snažila se obohatit její podnikání. Ona se snažila mě nepřizabít za hrubajzny, které jsem někdy na jejím eshopu nechtěně napáchala. Hahahaha

IMG_3692

Fotografie je z mého soukromého archivu. Majka byla u porodu naší poslední dcera jako moje přítelkyně a dula.

Vztahy se někdy budují roky

Já jsem vždycky Majku obdivovala. Jaká je žena. Jak je zkušená matka. Že umí být tak empatická, energická a zároveň stále žena a matka. Uměla být a umí být stále okouzlující a krásná a svojí energií uklidňující. Před několika lety jsme spolu seděli na kávě v MC donaldu a já měla břicho s Margaretou. Povídali jsme si o podnikání. Já chtěla moc k ní do týmu a chtěla jsem pro ni pracovat. Ale tehdy na to nebyla konstelace a tak jsme zůstali jen ve vztahu kamarádském.

O několik týdnů později po téhlé kávě Majka oznámila svoje čtvrté těhotenství. A víte, já nemám dobrou pamět na datumy, ale na lidi ano a na situace. Pamatuji si, že jsem tehdy tu práci moc potřebovala a i přesto, že jsem nemohla nakonec k ní nastoupit do služeb, tak jsem byla vlastně moc ráda, že mám takovou kamarádku.

 

Dula a kamarádka

Majka tedy pro mě už pár let je kamarádkou, která je v mé kůži. Obě jsme ženami skvělých mužů. Obě máme plnou kopu dětí. Zatímco ale ona má doma samou mužskou energii, já to mám naopak. Obě jsme tahounky podnikání, které dělá spoustu radosti a společný máme i ten nejintimější zážiteik ženy, porod. Majka byla u narození Rozárky a držela mě doslova pod rameny, když jsem to nejvíce potřebovala. 

Když pak přišla s tím, že by chtěli otevřít prodejnu, zda do toho půjdeme taky, řekla jsem jasně. Půjdeme.

A39011F3-E874-4914-8F05-EF7E2BFB6FFA A398BE69-FD0A-4036-BEEF-E460FD32248B

Dává to smysl

Spolupráce nám dává smysl. Její podejna je místem, kam maminky chodí rády a naučily se tam nacházet hezké a potřebné produkty pro děti od různých značek. A tak dávalo smysl udělat zásobu a začít nabízet zboží fyzicky právě u ní. V centru Brna. Produkty je možné si osahat přímo na místě, koupit a přibrat si pár potřebností z jejího sortimentu.

A taky můžete dítě nakojit, přebalit nebo si třeba popovídat o věcech mateřských. A víte co mě napadlo? Ráda bych také na tomto místě uspořádala čas od času workshop. Popovídala s maminkami o tom, jak se například dostat na mateřské k nějakému zajímavému přivýdělku, nebo jak se nebát a vzít to do svých rukou a začít podnikat při dětech.

Dává nám to smysl

Díky Majce a www.majka-shop.cz za příležitost být součástí 

 

Jak navrhnout Best Seller? Příběh legín s kšandami

Moje milované ženy a maminky. 

 

Dnes píšu blog na téma o kterém bych se s vámi chtěla podělit. Naše legíny s traky teprve nedávno oslavily rok a zaslouží si tento článek jako oslavu svých narozenin. I dětem přeci vystrojujeme nádherné oslavy, že? Tak proč ne produktu, který je naším Best Sellerem od prvopočátku a nic se nešije v naší dílně tak moc, jako právě legíny s traky.

kyticky_IK_141221-13_websize (1) kyticky_IK_141221-26_websize puntíky ruzove_IK_141221-12_websize

Fotografie pořídila Ivana Katolická - Brno

Jak vzniká Best seller?

Řekla bych, že celkem nenápadně. Jednoho dne jsem objednala nový materiál, z kterého jsem chtěla zkusit šít. Tou dobou jsem ještě nosila pod srdcem našimalou Rozárku a na světě jsem měla naše tři slečny. Nejmenší Margaretě bylo něco kolo roku a tak byla největším nosičem legín. Napadlo mě ušít z nového materiálu legíny s vysokým nápletem v pase. Měla jsem doma starší punčochy a tak jsem "okopírovala" zadnici kalhot a nasadila na ně vysoký pás. 

Střih seděl super. Ale po vyprání legíny začaly sjíždět a nakonec se úpletovina povolila tolik, že Margareta by se do nich vešla ještě jednou. Přemýšlela jsem. Co s tím?

V dílně mi zůstaly menší pásky ze stříhání. Tak jsem je hned vzala, sešila a šla jsem je připevnit k hotovým legínám. No nešlo to. Musela jsem odpárat pas a pak je zároveň přišít. Ale to také nešlo. 

Kdo z vás ženy šije jistě ví, že mnohé levnější domácí stroje nejsou dostatečně silné a nedokáží prošít velké množství vrstev. V tomto případě to bylo pět vrstev úpletu na jednom místě a to moje stroje těžko zvládaly. Nakonec jsem to "nahekovala" jednojehlou (to je stroj, který má pouze jednu jehlu a někdy se mu říká Rovnosteh - tento stroj šije většinou jen jednou nití) i za cenu toho, že to nebylo nějak krásné uvnitř. Ale my ženy si vždycky poradíme, že?

Kdyby před námi stál úkol nacpat krychličku do kulatého obalu, jinak naše děti nebudou mít co jíst, tak to taky zvládneme, že?

Tyhle legíny držely podstatně lépe, než jen legíny s vysokým pasem. Dokonce mě překvapilo, že ani nesjíždějí a Megi měla pěkně zakrytá záda celou dobu. Ale cesta k bestselleru byla ještě zdlouhavá a trnitá a spousta problémů s novým modelem byla před námi.

IMG_3929 IMG_3927 IMG_4470

Neočekávané problémy s výrobou

Jak vznikly tyhle bomba legínky už víte. Taky už víte, proč vlastně mají ty kšandy. Proč je nešijeme tak, jak jsou ale bez kšand. I když si o to čas od času někdo napíše. Co ale ještě nevíte je cesta trnitá, kterou musely projít, než se vyškrábaly na to pomyslné první místo.

Návrh je jedna věc. Ale když jste nezkušená maminka a nezkušená podnikatelka a ještě nezkušená švadlena, tak si zaděláte na spoustu problémů. Tehdy jsme během krátké doby řešili hned několik z nich. Prvním problémem byl váš enormní zájem. Na tento popud jsme si přibrali tehdy pomoc externí švadleny. V jednu dobu jsme šily takto dokonce tři švadleny v domácích podmínkách s domácími stroji.

Nemusím vám říkát, že tohle byl velký průšvih. Ani jedna ze švadlen neměla správné jehly a já je měla správné jen nějakým omylem. První várka legín se tedy celá stačila vyreklamovat, protože žebrovaný úplet nesnese každou jehlu. Správné jehly jsou u šití žebrovaných (ale vlastně jakýchkoliv) materiálů naprostý základ. 

Takže jsme si nic nevidělali, ale naopak jsme šili spoustu kusů znovu. Školné.

Další problémy byly oproti tomuto zcela úsměvné. Například vymyslet postup, kterým se budou moci legíny šít rychle a bez problémů. Nepřekrucovat kšandy, vymyslet jak je uchytit jedním vrzem k tolika vrtsvám. To naštěstí vyřešily až dobré a silné stroje. Také jsme několikrát pozměňovali samotný střih. Ne citelně, ale detaily jsme dolaďovali za pochodu, jak to tak u malých firmiček nebo jednotlivců bývá.

IMG_5155 IMG_5152

Fotografie pořídila Vera Fox Štabrila - Bratislava

Nový model

V letošním roce jsme doplnili rodinu našich legín s kšandami o model s gumou v pase a o model s tlapičkami na nohavicích pro malé miminka.

Nový model s gumou v pase jsem navrhla hlavně proto, aby děti, kterým úplně nesedí vysoký pas, mohly naše legíny nosit taky. On ten pas totiž nesedí opravdu každému dítku. Například hubenější děti v něm zbytečně plavou. Tak je lepší, aby nosili pohodlnější variantu. Zpočátku jsme také řešili několik problémů. Legíny byly nižší a tak jsme upravili pas tak, aby dosahovali pupíku. Kšandy trochu sjížděly, ale ty jsme také nakonec vychytali. U nového modelu je pas prošíván na stroji, který se jmenuje Coverstitch a tak i zde samosebou vzniklo několik zádrhelů, které ohrozili jejich výrobu. Náš Coverstitch není nejmladší, ale zvládá to zatím bravůrně. 

Tlapičkové legínky jsme po čase zastavily, protože jejich výroba nám v systému, kterým jsme donedávna fungovali, dost ztěžovala život. Plánujeme je ale opět zařadit, protože si myslím, že jsou perfektní. Malá Rozálie, která se nám narodila koncem léta je nosila často. 

 

A jak se tedy prodávají?

Naprosto famózně. Tento typ jsme v létě měli také ve zkrácené verzi a nebojte, zase je budeme mít. Když se podívám na čísla, tak od doby svého vzniku jsme jich prodali přesně 1824 kusů. Tolik kusů někde právě pobíhá po hřištích, doma sedí na koberci nebo si lebedí v kočárku na nohou svých majitelů. Nebo jsou dost možná už v pytlých na půdě schované pro budoucí sestřičku nebo bratříčka. Nebo jsou už v oběhu na některém z portálů pro prodej nošeného oblečení. Každopádně jsou perfektně využité a máte je rádi.

Nejmilovanější jednobarevné legíny jsou stále v barvě Kari. Mezi vzorovanými, které jsme uvedli teprve nedávno vedou všechny barvy a trhají rekordy. Ty jste si naprosto zamilovali!

Tak všechno nejlepší naše legíny s traky. Originál je pouze jeden a to ten náš. Pokud budete mít nějaké pekné fotky s vašimi ratolestmi v našich legínách s traky, nebojte se je zaslat na náš email podpora@treehousestudio.cz

IMG_8030 IMG_7882

Fotografka Mia Mirrelli

 

 

Milkypads - malý produkt, velký krok

První článek do blogu naší malé dílny je tu.

Říkala jsem si, že když vám píšu informace vždy na homepage a pak je smažu a kolikrát je to škoda. Protože byste si třeba chtěli přečíst, co se u nás děje a dělo a není kde. Proto jsem dnes udělala CTR + C a CTRL + V a vložila článek i sem, kde se neztratí. A když se vám to bude líbit, můžeme pokračovat.

Dnes pro vás otevíráme náš nový malinký produkt, který je ale pro nás velmi důležitý.

 

Milkypads 

Tedy látkové vložky do podprsenky, vyrábíme v naší dílně od A do Z a jsou vedlejším produktem  dětského oblečení. Stříháme je z kousků, které zbývají a nemají využití. Druhý materiál, který používáme také stále ve výrobě je bambusové froté. I to nám zůstává v kouscích nevyužitelných a proto i tyto kusy najdou svůj účel. Látkové vložky nebo utěráčky jsem chtěla dělat už dlouho. Vlastně od samého začátku výroby. Dávaly mi smysl a věděla jsem, že je třeba recyklovat zbytky a snažit se je využívat opravdu dusledně. Nechtěla jsem vytvářet odpad navíc a kolikrát ty kousky byly tak skvělé. Ty obrázky se nedaly jen tak vyhodit. Bylo mi to líto.

Ale uplynul nějaký čas. Tedy přesně rok od této myšlenky. Myšlenky totiž musí občas nejen uzrát, ale musí uzrát i čas a musí se vytvořit podmínky k tomu, aby ty myšlenky mohly také jednou žít.

Já jsem se naučila při výrobě vašeho oblečení jedno důležité - "nespěchej na to". Není totiž kam spěchat. Často jsem se přistihla u toho, že chci nějaký produkt zavést, ale nemám k tomu podmínky. Neměl by ho kdo dělat a ve výsledku by způsobil zdržení naší hlavní činnosti. A já přišla na to, že někdy je prostě lepší počkat.

A teď, po roce přišel správný čas. Kousků je hodně. Vytvořila jsem prostror na skladování a způsob zpracování. Už vím i kdy je optimálně dělat a kdo by je měl dělat. Máme dokonce už i ruce, které je budou mít čas šít.

A to bylo podstatné. Vše do sebe dokonale zapadlo.

 

A teď k výrobkům

Milkypads jsme podšili fleecem. Fleec zabrání velkému protečení a vaše prádlo zůstane suché. Ale pozor ženy, fleecové vložky jsou spíše střední verzí zadržujících vložek. Pokud máte velmi silný únik mléka, já měla při prvním dítěti, tak doporučuji na noc zakoupit verzi s PULem. Ty ale my momentálně ještě nemáme v nabídce.

A určitě se ptáte, co je na tom tak převratného. Každý malý produkt, který navíc dokáže ještě více recyklovat části látky, co by se vyhodlly, je velmi důležitý. Nejen pro nás, protože nám pomůže dát více práce ženám švadlenkám, ale také pro planetu. Neskončí totiž ve spalovně nebo v zemi.

Alespoň ne hned ale až potom, co je budete používat a možná je ještě někdo zdědí.

Dáte malým kouskům účel.

Určitě se ptáte, zda si můžete milkypads koupit i když už nekojíte. Ano. Můžete. Původně jsem plánovala šít dvě verze. Bez fleecu a s fleecem, ale ekonomičtější pro výrobu nám zatím vychází mít prozatím jednu verzi. Dvě verze by byly momentálně zmatečné pro výrobu a já bych se musela rozhodnout, zda ušít víc takových a nebo víc takových. A to při zavádění nového produktu není úplně ideální. 

Proto jsme se rozhodli, že prozatím zavedeme tento krásný nový produkt a později třeba přidáme.

 

Moc vám děkuji za přečtení našeho prvního historického blogu.

Budu ráda, když mi zde necháte komentář . 

 

Díky moc

Helena

 
x

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení